NOWY W CS:GO?

Podpowiadamy jak się w to gra, jak zainstalować oraz jak stać się dobrym graczem w tę cieszącą się na całym świecie popularnością grę.

hpk plugin

Nie wielu jest graczy, którzy nie znają tej gry choćby ze słyszenia. CS:GO (czyli Counter-Strike: Global Offensive) jest rozszerzeniem kultowej, drużynowej gry akcji, która powstała w 1999 roku. Rozszerzenie zawiera m.in. nowe rodzaje broni (np. koktajl Mołotowa czy taser), postaci, mapy. Od momentu wydania gra zalicza się do najbardziej popularnych strzelanek na świecie. Organizowane są nawet międzynarodowe turnieje a zwycięzcy otaczają się sławą wśród innych graczy. Rozgrywka polega na walce dwóch zespołów: terrorystów i antyterrorystów. Ci pierwsi mają za zadanie podłożyć bombę i dopilnować aby zakładnicy nie zostali uratowani. Antyterroryści pilnują, aby ładunek nie został podłożony i ratują wcześniej wspomnianych zakładników. Obie drużyny mają za zadanie wyeliminować siebie nawzajem. Za pozbycie się przeciwnika otrzymujemy gotówkę, za którą kupujemy broń lub uzbrojenie w następnej rundzie. Można grać w trybie single lub multiplayer.

CS posiada także urozmaicenie w postaci kilku trybów rozgrywki:

  • turniejowy: zawiera 16 rund, w których mierzą się drużyny 5 na 5 osób. Można dołączyć do istniejącego już meczu lub stworzyć własny ze znajomymi.
  • uproszczony: najlepszy dla początkujących graczy.
  • demolka: tryb stworzony na mapach służących do szybkich rozgrywek. Za każde wyeliminowanie przeciwnika odblokowujemy kolejny rodzaj broni.
  • wyścig zbrojeń: Gracze odradzają się od razu po śmierci. Walki są toczone na krótkim dystansie a celem jest zdobycie złotego noża, który pozwoli wygrać rozgrywkę.