Porady do CS:GO

Chcesz wiedzieć jak poprawić jakość swojej gry w Counter-Strike? Dobrze trafiłeś. Jako, że dobrze radzę sobie w tej grze, mogę przekazać Ci wskazówki jak być lepszym.

Ważne jest, by grać drużynowo. Staraj się dogadać ze swoją drużyną, aby nie było problemu z komunikacją. Należy posiadać mikrofon, ponieważ pisanie na chacie zajmuje zbyt dużo czasu i wiele osób tego nie czyta. Przed rozpoczęciem rundy zapytaj kolegów z drużyny co planują, abyście byli jak najbardziej zgrani. Grając jako terrorysta w turniejowym trybie gry, staraj się trzymać swoich kompanów i kryć ich tyły, samotne wdawanie się w walkę często kończy się fiaskiem. W pierwszej rundzie kupuj kamizelkę lub zestaw granatów (jeśli potrafisz się nimi odpowiednio dobrze posłużyć). Jeśli wygrasz pierwszą rundę, nie kupuj najlepszych broni, wystarczy tylko jakiś „PM”. I graj z nim do czasu, gdy drużyna przeciwna będzie miała najlepsze wyposażenie, czyli 4 runda (jeśli wszystkie do tej pory wygraliście).

Ćwicz odrzut broni i poruszanie się po mapie. Dawaj informację o pozycji i liczebności oraz rodzaju broni przeciwnika, jeśli go tylko zauważysz. Powiedz też co planuje drużyna przeciwna. Używaj najlepszy broni. Nie wszczynaj konfliktów w drużynie, ludzie będąc zdenerwowani słabiej będą grać, co jest na twoją nie korzyść. Jeśli ktoś inny będzie go rozpoczynał, poproś go, aby go zakończył, bo to do niczego dobrego nie prowadzi. Zrelaksowana drużyna będzie lepsza. W miarę możliwości graj ze swoimi znajomymi, z nimi na pewno szybciej się dogadasz. Polecam nauki języka angielskiego, jeśli grasz z losowymi osobami.

Jeżeli chcesz zaatakować wroga wychylaj w prawo z swojej kryjówki, jest to bardzo istotne. Modele postaci są tak skonstruowane, że są pochylone na lewo, wychodząc z prawej strony będziesz miał większe szanse wygrać pojedynek. Jeśli chcesz zmierzyć się ze snajperem, postaraj się wymusić jego strzał, tak byś nie został trafiony, a mógłbyś oddać serię w jego kierunku. Dobrą taktyką na to jest (w przypadku wychylania w prawo) naciskanie jak najszybciej klawiszy w następującym ciągu: 2 razy D i raz A. Aż do wymuszonego strzału.


Czasem warto zagrać na czas, niż wyjść na linię ognia i zginąć, zawsze rozważ to posunięcie, kiedy do końca rundy zostanie mało czasu.
Jeżeli się do tego dostosujesz twoja ranga powinna wrosnąć. Jeśli pragniesz więcej porad, jestem do usług. Pozdrawiam i życzę udanej gry.