Skocz do zawartości
Brylant

Wskazówki dla użytkowników zgłaszających czitera

Rekomendowane odpowiedzi

Brylant

Nagrywanie demka, sprawdzanie adresu IP/Steam ID gracza

 

 

Pierwszym krokiem będzie przejście na „spectate”. Następnie ustawiamy kamerę na gracza, którego chcemy nagrać, kamerę należy ustawić na tak zwany widok z 1 osoby (First person).

 

 

 

Przechodzimy do nagrywania

W tym celu wchodzimy w konsole "`", w której wpisujemy następującą komendę:

 

record "nazwa demka"

 

Zatwierdzamy wciskając klawisz ”ENTER” - nagrywanie zostało rozpoczęte.

Pamiętajmy, że demko powinno zawierać kilka akcji, które świadczą o używaniu przez gracza zakazanych dodatków ułatwiających grę.

 

Aby zakończyć nagrywanie demka, otwórz konsolę i wpisz komendę: "stop".

 

Osoby, które nie zdążyły nagrać własnego demka bądź nagrały je zbyt krótkie informuję, iż na każdym serwerze znajduje się HLTV (Half-Life TeleVision). Demka z każdej z map przetrzymywane są do siedmiu dni.

Aby pobrać demko z HLTV klikamy na ikonę, która znajduje się w górnej części forum, po prawej stronie IP każdego z serwerów.

 

 

 

 

Sprawdzamy adres IP

Następnym krokiem będzie sprawdzenie adresu IP gracza. Aby sprawdzić IP należy ponownie wejść w konsole "`", w której wpisujemy następującą komendę:

 

amx_ip

 

Dzięki wpisaniu tej komendy wyświetli się nam adres IP interesującego nas gracza, kopiujemy adres. Dobrym zwyczajem jest zrobić "Prt Screen'a" tych też informacji.

 

 

 

Sprawdzamy Steam ID

Aby sprawdzić Steam ID gracza należy w konsoli "`" wpisać komendę: "status", wyświetli się nam lista graczy obecnych na serwerze. Obok nick'a interesującego nas gracza znajduje się ID gracza. Poniżej prezentuje wycinek z konsoli odnośnie swojego konta:

 

"Brylant" 3513 STEAM_0:1:49898512 0 00:14 36 0"

 

Kolorem czerwonym zaznaczyłem ID swojego konta, tak wygląda Steam ID każdego gracza Steam,

 

Ponadto Steam ID nigdy nie zawiera więcej niż 8 cyfr po ostatnim dwukropku, natomiast Steam ID zawierający w cząstce więcej niż 8 cyfr nazywamy SID'em generowanym, występuje oj jedynie na platformie NonSteam. Taki SID powstaje w wyniku działań różnych funkcji, poprzez patch powyżej wersji 35, RevEmu, czy też PacSteam.

Jak już wspomniałem wyżej generowany SID zawiera więcej jak 8 cyfr po ostatnim dwukropku (STEAM_0:1:1234567890), zarówno prawdziwy Steam ID jak i generowany może posłużyć do zbanowania konkretnego gracza, dlatego też zachęcam do sprawdzanie i podawania w zgłoszeniach IP jak i Steam ID.

 

Pamiętajmy, że adres IP bądź Steam ID jest konieczny do zbanowania gracza.

 

Nagrane przez nas demo wrzucamy na darmowy hosting plików: http://zippyshare.com/

Tworzymy nowy temat w dziale: "cziterzy": http://cserwer.pl/fo...dust2-cziterzy/, po czym adres z demkiem, IP jak i inne informacje o które prosimy podstawiamy do wzory: http://cserwer.pl/to...wzor-na-skarge/

 

 

 

 

 

 

Poradnik został napisany przez użytkownika Brylant.

 

Zakaz kopiowania treści bez zgody autora.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

×