Skocz do zawartości
plajster

porady snajperskie

Rekomendowane odpowiedzi

plajster

Wstęp: Czym posługuje się snajper? Jakie właściwości posiada jego wyposażenie?

1. Główną bronią snajpera jest

AWP [Arctic Warfare Police]

2010-10-07_043350.jpg

Pojemność ogólna naboi : 40

Pojemność w jednym magazynku : 10

Ilość magazynków : 3 + 1 [reszta + pierwszy]

Cena : $4750

AWP to najlepsza broń snajperska w CS'ie oraz broń posiadająca największego DMG [damage - obrażenia] nie licząc noża.

2. Drugorzędną bronią jest

Desert Eagle [w skrócie Deagle]

2_1255623112.jpg

Pojemność ogólna naboi : 42

Pojemność w jednym magazynku : 7

Ilość magazynków : 5 + 1 [w/w schemat]

Cena : $650

Deagle to (jeżeli opanujemy go umiejętnie) jeden z najlepszych pistoletów CS'a posiadający również największego DMG spośród wszystkich pistoletów. Jest lepszy nawet od, niektórej części karabinów.

3. Reszta ekwipunku to podstawowo : kamizelka + hełm, granaty (HG, 2x FB, SG) oraz w CT Defusal Kit.

Jak używać broni?

1. AWP : może łatwo zabić ale patrząc na to ogółem obsługa broni nie wydaje się taka prosta ale o tym później. Jedno jest najważniejsze : NIGDY NIE STRZELAJ W NOGI! Dlaczego? Pomyśl sobie, doświadczonemu graczowi wystarczą te 2-3 sekund po twoim strzale, aby ustrzelić Ci łeb. Tak więc zawsze celuj powyżej pasa (oprócz ramion) najlepiej w klatkę piersiową lub głowę. Musisz dobrze opanować AWP a więc poćwicz na DM, DMOnlyAWP.

2. Deagle : tak samo jak wyżej. Celownik trzymaj zawsze w miejscach gdzie przeciwnik może wyjść głową. Dodatkowo staraj się nie biegać pamiętaj, że masz tylko siedem szans na zabicie, strzelając w nogi nie zdążysz zabić przeciwnika (sam zginiesz) zatrzymaj się w konkretnym miejscu, nie bardzo na otwartej przestrzeni raczej w kącie bo nigdy nie wygrasz. Dobrym przykładem będzie tutaj "komin" na de_dust2 :

komin.jpg

W bliskim zwarciu masz większe szanse na wygranie poprzez strzał w głowę. Możesz poćwiczyć takie strzały na serwerach DM, DM+HS albo DMOnlyPistols itp.

3. Granaty : umiejętne rzucanie granatów może nie raz uratować Ci dupę. Przykład : siedzisz na "romanie" na de_dust2 koleś wskakuje na długą i trafia cię, Ty go również ale w nogę. Gościu wskakuje do dołu i mówi na VT, ogólnym voice (mix, cw/public) gdzie jesteś. Umawiają się, że jeden wyjdzie galą i Cię będzie ostrzeliwał a drugi w pewnym momencie wyjdzie i Cię dobije z boku. Nie pozwól na takie coś ! Po trafieniu z AWP ale nie zabiciu przeciwnika posiada on bardzo mało HP: rzucasz granat wybuchowy do dołu i zajmujesz się tym z gali. Możesz poćwiczyć rzuty na New Game.

Co snajper potrzebuje aby zostać ekspertem?

1. Cechy, których posiadania wymaga snajper to :

- przede wszystkim cierpliwość oraz spokój, jeżeli jesteś typem człowieka, który po zobaczeniu wroga, który się schował ale nie można go skanować nie potrafisz go wyczekać (zwłaszcza jak jesteś CT) i podchodzisz do niego bądź idziesz dalej, lub jeśli Cię zabiją a Ty krzyczysz mówisz, że rzucasz CS'a to przykro mi ale nie zostaniesz zawodowym snajperem gdyż stwarzasz zagrożenie dla teamu (poprzez dopuszczanie wroga gdziekolwiek) a powinieneś je czyścić

- również precyzja i refleks bardzo się przydadzą, można je wyćwiczyć ale jeżeli masz je już trochę wyćwiczone z innych gier bądź po prostu masz je w genach to robisz większy kroczek do zostania zawodowcem. biggrin.png

2. Co by się przydało pod względem materialnym :

- na pewno słuchaweczki + mikrofon biggrin.png i nie mówię tu o jakichś tam biedronkowych za dychę tylko jakieś lepsze minimum za 40 zł, ale ja do niczego nie zmuszam jeżeli uważasz, że świetnie sobie radzisz z tymi tańszymi proszę bardzo, w końcu trzeba czuć się wygodnie i swojo biggrin.png mikrofon potrzebny gdyż snajper musi dawać info w przypadku ucieczki wroga

- może przydać się myszka (chyba, że opanowałeś swoją do perfekcji) oraz podkładka. Chociaż co do podkładki to akurat już jak tam wolisz ja gram bez podkładki i jest mi dobrze.

Na czym polega praca snajpera?Co musi robić?

1. Snajper to skryty zabójca, który w odpowiednim miejscu musi potrafić "wyrżnąć" cały team przeciwnika, bądź w nie odpowiednim przynajmniej jednego lub dwóch wrogów. Snajper jeżeli widzi zagrożenie to je usuwa, jeżeli nie widzi to.. cóż jeżeli nie widzi to może go pocichutku poszukać i również usunąć. [snajper jest jak odkurzacz :D]

2. Co musisz robić? Głównie to co zostało w/w ale dodam, że trzeba się do wszystkiego dopasowywać. Jeżeli w tej i tej rundzie musisz iść tam gdzie nie za bardzo "posnajperujesz" to wybierz deagla bądź odpowiadający Tobie karabin i ruszaj na atak. Musisz również dostosować się do mapy i miejsca twojej bazy [inaczej kampy] . W CT jest ciężko wszystko jest ciemniejsze ale i tak staraj się dopasowywać wszystko jak najbardziej. Natomiast w TT są zróżnicowane kolory ubioru "bohaterów" więć tu są lepsze opcje. Musisz mysleć strategicznie i logicznie (możesz pograć w gry logiczne, strategiczne, poćwiczyć matmę lub pograć w szachy aby to poćwiczyć biggrin.png) , musisz się domyslać gdzie wróg pójdzie, gdzie może być itp.

POMOC : TUT

Edytowane przez brylanciki kochane
  • Upvote 9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sq'NT

Poradnik fajny zmień tylko czcionkę na ciemniejsza bo słabo widać ....

Jeszcze zły dział .. web mastering a powinien być artykuły w dziale z cs'em

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andziulka®

zgadzam sie ze sq 'NT , daj jakimś ciemniejszym kolorem , bo zapewne jak wejdzie jakis użytkownik , żeby poczytać , to szybko wyjdzie , bo nie będzie mu się chciało czytać " niewyrażną " czcionka :)

ale poradnik dobry , tez gdzieś kiedyś podobny znalazłam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wizzi

Całkiem dobre, zrób teraz tego typu artykuł o raszowaniu :D

Łap plusa za dobrą robotę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kacperek

Fajne fajne łap "+"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gośka

Przecież, to skopiowany poradnik.... A Wy go plusujecie :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ten jedyny w swoim rodzaju

Moje zdanie jest takie że jak ktoś chce dobrze grać z awp to sam się nauczy a nie potrzebne mu są poradniki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andziulka®

Ja tam uczyłam sie sama grać każdą bronia - bez poradników :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JOKERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

Ja to samo co Koleżanka up ^.*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andziulka®

Każdy gra tym czym lubi :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KILLER CLOWN

ja przez te 6 lat już wszystkie bronie ogarnełem :D

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
*AM*KoN.

Fajny poradnik :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lambo

Dobra ale na awp india raczej cierpliwosc nic nie pomoze xD

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
LøQuu㜂㛝㛜㛚™

Dobre , napewno przyda się dla początkujących snajperów.

Plus dla cíebie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TheDeaD <3

Wszystko dobrze, ale i tak uważam, że każdy powinien uczyć się po swojemu, łatwiej będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.