Skocz do zawartości
05-Szysz-500

Ktoś Ma Pomysł?

Rekomendowane odpowiedzi

05-Szysz-500

Witam. Już wyjaśniam o co chodzi w pytaniu. Mój laptop ma ~5lat (i3...2,4ghz..6 ramu...jakiś radeonik+intel hd), bardzo starannie zaśmiecany czym sie da, internet mam od prywaciarza (radiowy). No dobra do rzeczy. Sprawa wygląda tak, że mam na nim World of Tanks w HD, no nie do końca HD bo musiałem troszeczke (naprawde niewiele) odpuścić z grafiki ale sam fakt, że mam wersje HD,a nie podstawe dużo graficznie daje i ten WoT działa mi bez zarzutu gdzie gra się na dużo lepszej grafice, jest dużo więcej elementów i te elementy to nie są zwykłe kwadratowe kontury i gra się po 15 ludzi w drużynie, a zwykły stary kwadratowy cs 1.6, który grafike posiada niewiele mniej kwadratową niż minecraft, na waszym classicu mi wiesza jakby to była gra wyprodukowana w tym roku. Ktoś ma pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MESUT ÖZIL

wrzuc swoj cfg, steam czy non steam? to zaśmiecenie kompa może mieć znaczenie, kiedy ostatnio formatowałeś laptopa?

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Keri

Raczej nie odpalaj Java, typu gierki w przeglądarce czy inne rzeczy bo to zabija wydajność i do tego pytanie kiedy czyściłeś laptop?

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
05-Szysz-500

czyściłem dawno temu już, javy nie było. No ale właśnie to jest dość dziwne, że dużo lepsza gra przez neta działa bez zarzutu, a tu takie rzeczy sie dzieją...

cfg: http://www56.zippysh...8kwcC/file.html

jeśli to pomoże to ping mi czasem skacze, wiadomo czasem wina neta ale przy csie to mi ping skoczy przynajmniej raz na 5min a przy wocie czasem sie tylko zdarzy ale i pare godzin bez skakania pingu potrafie grać, a w csie dość często (no chyba, że ogólnie net muli to wiadomo)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MESUT ÖZIL

Wklep te komendy do configu:

gl_vsync 0

gl_ansio 0

cl_nosmooth 1

cl_smoothtime 0

cl_vsmoothing 0

rate 20000 lub 25000

ex_interp 0.01

jeżeli nie masz stałych 100fps to zmniejsz je do np. 80, fps_max 80. Lepiej mieć mniej fps ale stałych, niż więcej ale które co chwile spadają.

wpisz podczas gry net_graph 1 i zrob ssa i wstaw, później wklep net_graph 3 i zrob ssa i pokaz go, zobaczymy jaki choke i loss jest

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
05-Szysz-500

nie no fps to mi sie kręci na ogół 99-100 to chyba luz, a choke i loss nic. Sprawdze te komendy, może pomogą

aktualnie mi sie buja fps 59-60

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
` beskidzki styl.

A nie masz czasami w opcjach CS'a włączonej synchronizacji, czy jak się to tam zwie? Wtedy na ogół fpsy spadają do 59-60.

@edit

Dokładnie tak, o to mi chodziło. Jeśli masz to odznaczone, a problem dalej występuje, to już muszą Ci mądrzejsi pomóc.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KnyF

Podłącz może laptop do zasilania jak grasz, jeśli tego nie robisz. Na baterii u mnie też w cs jak jest niski poziom spadają fps.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
05-Szysz-500

tepr chodzi o "....vertical sync"?

jeśli chodzi o zasilanie to w moim pokoju laptop ma stałą kroplówke :P

grało sie całkiem ładnie jakiś czas bez poprawiania tego configu wczoraj i dzisiaj po południu a teraz na wieczór już znowu gorzej

loss mi się zaczęło czasem pojawiać 1

nawet do 4

choke też zaczęło skakać jak nigdy

Mesut wklepałem te komendy ale większość z nich się samoistnie usunęło, jedyne co zostało to vsync i zmieniona wartość na vsmoothing

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Why?

tepr chodzi o "....vertical sync"?

Oczywiście, hmmm może masz robaczka w komputerku :), ściągnij ADW Cleaner z oficjalnej ich strony i zobacz co ci znajdzie, znajduje też niekorzystne zmiany w rejestrze.

Wracając do początku wątku, grafika wot i silniki graficzne wota pisane są pod nowsze procesory, wot jest już chyba więcej niż ma twój laptop lat - gra jest pisana na obsługę wielu procesorów, a CS jest stary jak świat i jest pisany pod obsługę jednego procesora, spróbuj ściągnąć też ( jeżeli producent laptopa wypuszczał sterownik do obsługi programów/plików jednorpocesorowych na rdzeniu wielu procesorów ).

Kolejną sprawą jest sprawa ustawienia w menadżerze urządzeń ( ALT+CTRL+DEL :D) priorytetu uruchomionego procesu hl.exe lub cstrike.exe na wyższy lub niższy ( sprawdź który i czy cokolwiek pomoże ), a też jak pojawi ci się możliwość przełączenia między procesorami ( na ilu procesorach ma program działać ) wybierz jeden, obojętnie który. Czekam na odpowiedź, pozdrawiam :)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
05-Szysz-500

jak na razie czyszczenie było i pomogło tyle, że nie mam dwóch trojanów i czegoś tam jeszcze. Dalej spróbuje z tymi sterownikami coś podziałać lub menedżer

"ustaw koligację" i wyłączyć 3 z 4 dostępnych procesorów dla hl?

ogólnie fajnie to widzieć bo jak kupowałem to mówili że dwa rdzenie

nic nie pomaga....najlepiej działa na normalnym priorytecie i na wszystkich prockach

dobra teraz to problem z netem jest, także jutro posprawdzam jeszcze....

apropo wie ktoś o co może chodzić gdy włączam dostępne sieci wifi w laptopie i widze, że mam tam dostępną sieć o nazwie takiej jak dostawca neta? dodatkowo do tego jakieś inne sieci typu huawei itp? dzieje się to praktycznie codziennie wieczorem. Dodam, że mieszkam w szczerym polu, a obok hale produkcyjne ale nie mają z tym nic wspólnego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Why?

Zobacz czy te dostępne sieci to faktycznie sieci wifi czy połaczenie lokalne. Fajnie że to posprawdzałeś wedle swojego przypadku. :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
05-Szysz-500

nie no wifi chyba aczkolwiek nie wiem jak to sprawdzić, jeśli chodzi o ikonke to ma ikone wifi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi